A haladó jellegű NMR kurzus egy hiánypótló lehetőséget biztosított azok számára, akik a fehérje NMR spektroszkópia területén rendelkeztek már széleskörű rutin mérési és kiértékelési tapasztalatokkal. A fő tématerületek: a fehérjék mozgásainak feltérképezési lehetőségei, kvantitatív NMR mérések kivitelezése és pulzus szekvenciák adaptálása. A kurzus elméleti és gyakorlati oktatást egyaránt magába foglalt. A jelentkezők közül 10 regisztrált fő lett kiválasztva.
Az NMR kurzus előadója Prof. Dr. Batta Gyula, egyetemi tanár, az MTA doktora (Debreceni Egyetem, Szerves Kémiai Tanszék) volt, a gyakorlati oktatásban részt vett a kurzus szervezője is Dr. Habil. Bodor Andrea egyetemi adjunktus (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Analitikai Kémiai Tanszék, Szerkezeti Kémiai és Biológiai Laboratórium).