A három napos nyári iskola a fehérjetudománnyal foglalkozó fiatal kutatók számára biztosított lehetőséget ahhoz, hogy elmélyíthessék tudásukat a szerkezetkutatás területén. A gyakorlati szemléletű kurzus során a résztvevők olyan ismereteket szerezhettek, amelynek segítségével a saját, vagy együttműködéseik során kapott kísérleti eredményeket önállóan is fel tudják dolgozni, értékelni és kritikusan értelmezni. A nyári iskola továbbá lehetőséget adott a résztvevő fiatalok közötti kapcsolatépítésre, tapasztalatcserére, új tudományos együttműködések kialakítására. A nyári iskola első napja elméleti oktatásból állt, amelyet két nap gyakorlati foglalkozás követett. A 20 előzetesen regisztrált résztvevő négy különböző helyszínen: az ELTE Kémiai Intézetének, a BME és az MTA-TTK laboratóriumaiban nyerhetett betekintést a különféle szerkezetkutató műszerek működésébe és gyakorlati alkalmazásaiba.

A nyári iskola szervezői Dr. Harmat Veronika, egyetemi adjunktus (Szerkezeti Kémia és Biológiai Laboratórium, MTA-ELTE Fehérjemodellező Kutatócsoport, ELTE Kémiai Intézet) valamint Dr. Schlosser Gitta, tudományos munkatárs (MTA-ELTE Peptidkémiai Kutatócsoport, ELTE Kémiai Intézet) voltak.

A három intézmény együttműködésében lebonyolított rendezvény oktatói és gyakorlatvezetői:

A BME Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszertudományi Tanszékről: Dr. Vértessy G. Beáta (tanszékvezető egyetemi tanár), Leveles Ibolya (tudományos segédmunkatárs), Bata Zsófia (PhD hallgató) és Nyíri Kinga (PhD hallgató) (Biostruct Laboratórium).
Az MTA Természettudományi Kutatóközpont Kémiai Krisztallográfia Kutatólaboratóriumából: Dr. Bombicz Petra (tudományos főmunkatárs, Kutatólaboratórium vezető), Dr. Holczbauer Tamás (tudományos munkatárs) valamint Dr. May Nóra (tudományos munkatárs). Az MTA TTK MS Proteomika Kutatócsoportjából: Dr. Turiák Lilla (tudományos munkatárs).
Az ELTE Kémiai Intézetének Fehérjekrisztallográfia Laboratóriumából: Dr. Harmat Veronika (egyetemi adjunktus), valamint az MTA-ELTE Peptidkémiai Kutatócsoportból Dr. Schlosser Gitta (tudományos munkatárs).