Az alapszintű tömegspektrometria kurzus ismeretanyaga a Magyarországon széles körben is elérhető műszerekre építve bemutatta a fehérjék szerkezetvizsgálatával kapcsolatos legfontosabb kísérleti módszereket és stratégiákat. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kémiai Intézetében megrendezett kurzus elméleti oktatásból és három laborlátogatásból állt. A kurzus szervezője Dr. Schlosser Gitta (tudományos munkatárs, ELTE Kémiai Intézet, MTA-ELTE Peptidkémiai Kutatócsoport) volt, további oktatói Dr. Ludányi Krisztina (egyetemi docens, Semmelweis Egyetem, Gyógyszerészeti Intézet és Dr. Turiák Lilla (tudományos munkatárs, MTA Természettudományi Kutatóközpont) voltak.

A résztvevők laborlátogatások keretében megismerkedhettek három különböző felépítésű tömegspektrométer működésével, a velük megvalósítható mérési lehetősekkel (pásztázási technikák, fragmentációs módszerek, kromatográfiás kapcsolási lehetőségek), a mérések alapelveivel, a mérésekhez szükséges mintaelőkészítési megoldásokkal, valamint a tömegspektrométerek alapvető karbantartási feladataival.