Az elnyert műszer egy “Bioruptor® Plus sonication device for 1.5 & 15 ml tubes” és egy azt kiegészítő “Water Cooler”. A műszer egy programozható ultrahangos szonikátor, mely a vízfürdő segítségével hőszabályozható is. A műszer alapvető fontosságú ahhoz, hogy standard körülmények között preparálhassunk/fragmentálhassunk munkánk során kromatint.

Munkánk során azt tanulmányozzuk, hogy különböző sejtekben a környezeti tényezők megváltozásának hatására hogyan alakul a transzkripciós faktorok DNS kötődési mintázata, továbbá arra is kiváncsiak vagyunk, hogy miképpen változik a kromatin szerkezete. Ez utóbbiról a hisztonok kovalens módosításainak mintázata nyújt felvilágosítást. Tanulmányainkat kromatin-immunoprecipitációs (ChIP) technikával végezzük, melyhez a kromatin megfelelő preparálása/fragmentálhasa szükséges a Bioruptor segítségével.
Együttműködésünk során azt tanulmányozzuk, hogy a neuronalis differenciáció során milyen kromatinváltozások figyelhetők meg.

A műszer az MTA TTK Enzimológiai Intézetében került elhelyezésre (E319-es szoba).

Kapcsolattartó: Arányi Tamás; tel:+361 3826-740; mail: aranyi.tamas@ttk.mta.hu

Bioruptor