A BME, ELTE, MTA-TTK, és SE főállású munkatársai számára a MEDinPROT Fehérjetudományi Kiválósági Együttműködési Program Szinergia pályázatot hirdet.
További információ a Pályázatok/ Új pályázat fül alatt.
2106. december 7. 16 óra MTA TTK Kisterem
A MedInProt Fehérjetudományi Kiválósági Együttműködési Program ötödik konferenciája 2016. november 19-én került megrendezésre, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen.
Nusser Zoltán: Központi idegrendszeri szinapszisok molekuláris összetétele
Málnási-Csizmadia András: Molecular Tattoo
Pál Csaba: Fehérjék és az evolúció
Mentor-növendék program: Különféle szerkezetű polimerek biokompatibilitásának jellemzése
Megvalósíthatósági program: Léptéknövelt fehérje expresszió - PRESS projekt
Fehérjék alakja és kompaktsága az NMR-SAXS tükrében
Az extracelluláris NM23 szerepe
Diszkerin mutációk in vivo, in vitro és in silico jellemzése
SLC22A24 egy új terápiás célpont a PBRM1 mutáns világossejtes veserákok terápiájában
A H-faktor molekulacsalád kölcsönhatása extracelluláris mátrix fehérjékkel
Szerkezetvizsgáló módszer a rendezetlen fehérjék szerkezetének és kölcsönhatásainak jellemzésére
Meghívott előadók:
Nusser Zoltán: Központi idegrendszeri szinapszisok molekuláris összetétele
Az idegsejtek közötti kommunikáció kémiai szinapszisokon keresztül történik és a szinapszisok dinamikus működése valamint plaszticitása a magasabb rendű agyi tevékenységünk alapja. A kémiai szinapszisok működése több mint 1000 fehérje magasan szerveződött kapcsolatának az eredménye. Nusser Zoltán az előadásában magas feloldású lokalizációs technikával elért, a szinapszisok molekuláris szerveződésével kapcsolatos eredményeit fogja bemutatni.
Málnási-Csizmadia András: Molecular Tattoo
Az első nem-invazív technológia hatóanyagok hatásának tartós lokalizálásra akár szubcelluláris szinten. Többek között bemutatom, hogy egy állat viselkedése hogyan változtatható meg úgy, hogy Molekuláris Tetoválással egyetlen idegsejt egyetlen dendritjében tartós és specifikus receptor gátlást hozunk létre.
Pál Csaba: Fehérjék és az evolúció
Az evolúció során a fehérjék változnak: egyesek nagyon lassan, mások rendkívül gyorsan. Milyen törvényszerűség határozzák meg a fehérjék evolúcióját a természetben? Hogyan alkalmazhatjuk a tanulságokat a laborban, ha minőségileg új fehérjéket szeretnénk tervezni? Érvényesek-e ezek az alapelvek a biológia más szerveződési szintjein is?
Tisztelettel meghívjuk a MedInProt 5. konferenciájára, amelyet az ELTE TTK Eötvös termében, 2016. november 19-én, szombaton 9 órai kezdéssel rendezünk meg.
A konferencián a Szinergia IV. program, a Nyári iskola, a Mentor-növendék program és a Megvalósíthatósági program nyertesei mutatják be eddigi közös munkájukat, valamint, mint ERC nyertes előadást tart Nusser Zoltán (KOKI), Málnási-Csizmadia András (ELTE) és Pál Csaba (SzBK).
A konferenciát sorsolással és poszter beszélgetéssel zárjuk.
Minden érdeklődőt szeretettel hívunk és várunk!